Duyguları Becermek – Dr Michael Bennett & Sarah Bennett

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Duyguları Becermek - Bennet lar

Duyguları Becermek – Dr Michael Bennett & Sarah Bennett
 
Bu seferki kitap yorumum beğenmediğim ve maalesef beğenmeyerek nadiren yarıda bıraktığım bir iki kitap arasına giren resimdeki kitap hakkında.
Öncelikle kitabın capcanlı sarı rengi gerçekten çok ilgi çekici ve yandan göründüğü üzere sayfaların kenarlarının siyahlığı da farklı bir ilgi çekicilik katıyor tabi çok dikkat çekici bir başka noktası olan ismini de unutmamak lazım. Kitabın ismindeki argo kelimeden dolayı önyargı ile yaklaşmak istemedim ve alıp okumak istemiştim. Kitabın yazarı baba kız. Baba Harward’da eğitim almış psikolog, kızı ise komedi eserleri yazmaktaymış.Buraya kadar hala her şey ilgimi cezbetmeye devam ediyordu ve bayağı ilginç şeyler çıkabilir diye umuyordum bu kişisel gelişim kitabından. Açıkçası pek de beklentimi karşılamadı. Kitapta bazı teşhis ve uygulamalar kısımları var acayip sıkıcı ve insan onlara geldikçe sayfa atlamayı tercih ediyor. bir iki atla derken bu böyle olmayacak deyip kenara atıyorsunuz kitabı. Tekrar okumaya başlıyorsunuz bu sefer de argoluk mu desem bizim toplumumuza uzak bir dil yapısı mı desem onlar itici gelmeye başlıyor kısacası kitap kendine beni bağlayamadı ve yarıda bıraktım ve kesinlikle okunmasını önermiyorum derken her ktiap yine de bir şeyler kazandırabilir diyerek kitaptan bir bir iki bölüm paylaşmak istiyorum
İlki: “İnsan zayıflıkları asla tam olarak kontrol edilemezler. Her zaman geçici olsa da insan kontrolünü aşabilecek ve bize pişman olacağımız şeyler yaptıracak şeyler olacaktır.”
Gerçekten doğru bir cümle bunu kanıksamamız gerekiyor sanırım.
İkinci paylaşacağım cümle ile de yorumuma son veriyorum( bir kaç sefer okumak zorunda kalabilirsiniz 😀 ) :
“Kabullenilmemeyi kabullenmeyin”
 
— Habuniaa —
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.