BOĞULMAMAK İÇİN – George Orwell

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Boğulmamak için - George Orwell

Boğulmamak için – George Orwell

Bu kitabı okuduktan sonra eğer kendinizi yeterince kitaba vererek okumuşsanız eğer yapmayı planlayıp yapmadığınız, ertelediğiniz her ne var ise bir an önce o şeyi yapmayı planlayacak veya yapacaksınız diye düşünüyorum :) ( belkide yine sadece planda kalacak :/ )
Kitap neyi mi anlatıyor aslında kitabın özeti yukarıda anlattığım şeyden ibaret. Borçlar ödemeler masraflar içinde ve göbek bağlamış bir adamın çocukluğuna karşı özlemi, hayatından memnuniyetsizliği ve çocukluğunda yapmayı hep erteleyip , belki bir gün deyip gerçekleştirmediği hayallerini gerçekleştirmek için çılgınca bir adım attığında, çocukluğunda bıraktığı çevrenin ne kadar değişebileceği konusunda acı bir şekilde yüz yüze geliyor.

Kitabı okurken sizler de aslında kahramanla her adımı atıyor olacaksınız sebebi de hepimizin yapmayı ertelediği birşeyler muhakkak bizleri bir yerlerde beklemekte…
George orwell in 1984 ve hayvan çiftliği kitaplarından biraz daha farklı bir yapısı olduğunu düşünüyorum bu romanın ve diğerlerinin dili de akıcı olsa da bu sanki daha da bir akıcı idi. eleştiri biraz da karakterin kendi benliğine doğru kaymıştı.
Ne hayallerinizi ne de planlarınızı ertelemeyin belki yapacak bir zamanınız kalmaz belkide planınız ile ilgili herşeyin yerinde yeller esiyordur…
Keyifli okumalar…

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.