CENNETTE BİR YILAN – LOUISE PENNY

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Cennette Bir Yılan – Loise Penny

Cennette Bir Yılan by habuniaa

Kitap hakkındaki yorumuma geçmeden önce kitabı seçerken dikkatimi çeken hususu sizlerle paylaşmak isterim: Kitap 5 dalda En iyi ilk roman ödülünü almış ve bunlar: Anthony en iyi ilk roman ödülü, Barry en iyi ilk roman ödülü, Arthur en iyi ilk roman ödülü, Dilys en iyi ilk roman ödülü, Dagger en iyi ilk roman ödülü .
Böyle 5 tane ödül almış olunca ister istemez dikkatimi çekti ve alayım dedim. Kitap polisiye roman türündedir. İşlenen cinayetin çözümü, katilin bulunması üzerine ilerleyen standart konu işlenmektedir. Ben şahsen karakterlerin çok yaşlı olduğu romanları pek sevmediğimi bir kez daha farkına vardım. Kitaba pek konsantre olamıyorum, karakter isimlerini de aklımda tutamıyorum bu kitapta da benzer bir durum oldu. Dili fena değil akıcı aslında ama kitabı ben genel olarak çok sevdin mi diye sorsanız cevabım kitabı okumasam da olurdu diyebilirim.
Fakat kitapla ilgili bir kısım var ki keşke o kısmı görsel olarak görebilseydik hatta sırf o sahne için filmi çekilse izlerim diyebilirim. O sahne ile ilgili de spoiler vermeden şunu söyleyebilirim Evinin mutfağı dışında hiçbir odasına kimseyi sokmayan bir kadının evinin içini görsel olarak görmek isterdim. Gerçekten o kısmın resmedilmesini kitapta isterdim yada filmde canlandırılmasını. O kısma bayıldım. Onun dışında kitapta çok çok ekstrem bir şey yok.
5 dalda ödülü nasıl almış derseniz de ben çözemedim siz de bir okuyun da belki kaçırdığım şeyleri yakalarsınız diyeyim..
Yine de sırf sonundaki o evin içini kafamda canlandırdığımda kitabı okuduğuma da pişman olmadım açıkçası..
Keyifli okumalar..

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.