DEDEMİN BAKKALI ÇIRAK – Şermin ÇARKACI — Kitap Yorum —

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

DEDEMİN BAKKALI ÇIRAK – Şermin ÇARKACI

Dedemin Bakkalı Çırak -- Şermin Çarkacı photo by habuniaa

Şermin Çarkacı’nın (gerçi son evliliğinden dolayı ‘yaşar’ soy ismini kullanıp bu soy ismini kullanmıyor olsa da ben bunu yazacağım) daha önce ‘Dedemin Bakkalı’ kitabını yorumlayıp çok beğendiğimi ve hem küçükler ve hem de büyükler için okumaya elverişli eğlenceli bir kitap olduğunu belirtip okumanızı önermiştim. Bu sefer yine benzer isimdeki kitabı olan ‘Dedemin Bakkalı Çırak’ kitabını yorumlamaya çalışacağım.
Aslında bu kitapla ilgili çok fazla yorumda bulunacak bir şey olmadığını düşünüyorum diğer kitaba göre ve diğer kitaptan sonra. İyi veya kötü diye de nitelendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum fakat önceki kitabın olduğu gibi bu kitabın da büyüklere  hitap ettiği konusunda pek olumlu düşünmüyorum açıkçası. Bu daha çok küçük okuyuculara daha uygun bir kitap olduğunu söyleyebilirim. Hatta kitap olmaktan çok defter klasmanına daha yakın bile diyebiliriz diğer kitaptan sonra. Çünkü yine bir takım hikayeler bulunmakla birlikte okuyucuyu olaya dahil etmek istemiş olsa gerek yazar bol bol boşluklu alanlar ve doldurulması gereken bölümler bırakmış. Açıkçası bir süre bir şeyler yazasınız gelebilir fakat belli bir süre sonra gerçekten bir çocuğa vereyim de o okusun ve o doldursun moduna geçebiliyorsunuz.
Sonuç olarak önceki kitabı çok beğenmiştim fakat bunu beğenmedim demeyeceğim fakat belli bir yaş kategorisi üstü için deftermiş havası oluşturacaktır. Yine de bir çocuğa kitabın içine katmak etkileşim oluşturmak için iyi düşünülmüş bir kitap da diyebiliriz.
Son olarak kitap 160 sayfalık ve bolca boşluk ve resimlerden oluşup en fazla 1.5 saatte bitecek bir kitap olduğunu da belirtmek isterim

Keyifli okumalar

— Habuniaa —

#DedeminBakkalıÇırak # NerminÇarkacı # ŞerminYaşar

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.