KELEBEK VE DALGIÇ – JEAN DOMINIQUE BAUBY (Kitap Yorum)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

KELEBEK VE DALGIÇ
Kelebek ve Dalgıç photo by habuniaa

Şu an paylaşmış olduğum kitabın içeriğinden çok yazılma şekli gerçekten çok ilgi çekici ve takdir edilesi. O kısma gelmeden önce kitap yaşanmış bir hikayeyi konu almakta ve kitabın kapağında da gözüktüğü üzere 24 dile çevrilmiş. Konusuna gelecek olursak: Beyin kanaması geçirmiş olan yazarımız bu talihsiz olay sonrasında bütün hayatı doğal olarak altüst olur şöyle ki: Artık vücudu ile yapabildiği tek şey GÖZ KAPAKLARINDAN BİRİNİ OYNATABİLMEKTETİR. Çevresindeki kişilerle iletişim kurabilmenin de tek yolu budur. İnsan düşününce bile ürpermiyor mu?
Kitabın yazılmasını ilginç kılan kısım da tam da burası. Yazarımız bu kitabı sadece göz kapağını oynatarak alfabedeki yerlerini işaret ettiği harfler yardımıyla yazdırmayı başarmış.
Gördüğünüz gibi insan azmedince engel tanımıyor her şeyi başarabiliyor. Kitabı okurken bir çok kere sahip olduğunuz her şey için şükretme gereği hissedebiliyorsunuz. Yazarımızın geçmişinden, rüyalarından, hayallerinden, kurmacalarından ve şu an ki yaşantısından kesitlerle karşılaşıyorsunuz…
Kitap güzel mi ilgi çekici mi başka ne anlatıyor okumalı mıyım diye soranlar olursa eğer kitabın nasıl bir şekilde yazıldığı kısmını tekrar okumaya davet ediyorum çünkü sadece o kısım bile kitabı okumak için bir sebep bence.
Zaten 144 sayfalık bir kitap. Kitabı okuduktan sonra ben de daha önce izlemiş olduğum intouchables, Türkçesi ile Can dostum filmini tekrar izleme isteği uyandırdı ve belki de senden önce ben filmi de tekrar izlenebilir diye düşünüyorum. Neyse filmlere dalmayalım fazla 😀 Kitap okumaya devam :))
Keyifli okumalar…

— Habuniaa —

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.