KÖFTECİ YUSUF ANATOLİUM – ANKARA’DA YEMEK İÇME MEKANLARI

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Bu yazıda sizlerle yakın zamanda gitmiş olduğumuz ve beğenimizi kazanması sebebi ile sizlere de önermek istediğimiz bir mekan hakkında bilgilendirmede bulunacağız.
Köfteci Yusuf Anatolium.
Köfteci Yusuf ilk şubesi nereye açılmıştır bilmiyorum açıkçası fakat ilk olarak İstanbul’da bir AVM de ismini duydum ben. Orada köftesinden yeme fırsatı bulamamıştım.
Ankara Mamak’ta Anatolium AVM içerisinde açılan şubesinde ilk köftesini yeme fırsatı buldum.
Öncelikle belkide resimden de anlaşılacağı üzere AVM deki en büyük yeme içme alanına sahip.
Köfteci Yusuf Giriş

Sanki bütün yeme içme katını kapatmışçasına geniş bir alana konumlanmış.
Bu arada bilmeyenler için söyleyeyim: Anatolium AVM, Nata Vega AVM ile dipdibe bulunan ve içinde İKEA’yı ve Decathlon’uda barındıran Ankara’nın Mamak bölgesinde bulunan  bir AVM dir.

Biz köfte yemeye 4 kişi gitmiştik. 1 kg köfte istedik. Yanına patates kızartması istedik ve litrelik şişe ayran istedik. Ekstradan salata geldi. Patates kızartması büyük tabak idi bunu belirteyim. toplam tutar 85 TL tuttu.
Litrelik şişe ayran 6 TL
Büyük Tabak patates 7 TL
2 Küçük Su 2 TL
1 Kg Köfte 70 TL

Mekanın bir başka güzel tarafı her şeyi bol kepçe getirmeleri. Mesela 4 kişiye 7 tane köfte sosu, ekmeği bol bol vermeleri olsun…

Köfte sosları gerçekten çok lezzetli o yüzden kesinlikle eksik gelirse eksik olanı da isteyin 😀 ve  Patates kızartması da alttaki resimdeki gibi duble şekilde bayağı büyük. Salatası da o kadar da canlı durmadığını resimden sizler de anlayacaksınız.

00
Köfte sonrası içtiğimiz çayı da nadiren mekanlardaki çayları içen birisi olarak ben çok beğendim. Ayranı da tombul ve kendi ürünü olması benim gözümde artı bir puan kazandırdı.

Mekanın bir başka özelliği kasap reyonunu da içinde barındırması.
İsterseniz pişmemiş ürünleri de buradan ucuza alma imkanına sahipsiniz.
Mesela köfteyi burada yemek istemeyip hazırlanmış pişmemiş köfteyi satın alıp başka bir yerde mangal yapmak istediniz. Alacağınız bu köftenin  1 Kg fiyatı da 38 TL (36 da olabilir – ikisi arasında kaldım)

55

Mekanın tek eleştirebileceğim noktası şimdilik anons kısmı. Kasap reyonundaki ürünleri alabileceğinizi belirten ses, zaten sesli ortam olan AVM lerde ekstra kulak tırmalayıcı olabiliyor.

Son olarak yedikten sonra yediklerinizi eritmek için hemen yakınında Bowling salonu da olduğunu belirterek ve tam adresi de sizlerle paylaşarak yorumuma son vermek istiyorum.

Tekrardan iki kişi olarak buraya gittik ve sizlere bazı eklemler yapmak istedim gerek resim gerekse metinsel olarak.
Öncelikle ben satın almadım ama bir dahakine almayı düşündüğüm köfteci yusuf’un kendi ürünleri çok dikkat çekici duruyor alıp deneyenler varsa deneyimlerini bizlerle paylaşmasını rica ediyorum.

666

Son olarak geçenki gidişimizde sohbet ederken dikkatimizi çekmemiş olabilir bu sefer dikkatimi çeken bir konuda eleştiri yapmak istiyorum. Siz yemek yerken veya çayınızı yudumlarken gelip durmadan masayı temizlemeye çalışmaları veya parça parça boşalan tabakları almaları pek hoş olmuyor. Sanki çabuk kalkın da diğer müşterilere yer açın havası oluşturdu ben de umarım buna bir düzeltme gelir 😉

Köfteci Yusuf Anatolium Adres:  Akşemsettin Mahallesi Doğukent Cad. No:215/B Mamak/ANKARA

Başka bir yazı da görüşmek üzere
Afiyet olsun

Not: Resimler tekrar gidip kendim çekmiş bulunmaktayım ve bazı eklemeler de yaptım.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.