MAHALLEDEN ARKADAŞLAR – Selçuk AYDEMİR (Kitap Yorum)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

MAHALLEDEN ARKADAŞLAR – Selçuk AYDEMİR

Mahalleden Arkadaşlar - Selçuk Aydemir - photo by Habuniaa

Düğün Dernek, Çalgı çengi, Kardeş Payı, İşler Güçler gibi bir çok bilindik yapımda parmağı olan ve aslında uçak mühendisliği mezunu bir yazarımızın kitabıdır, Mahalleden Arkadaşlar.
Ben bilmiyordum fakat bu yorumu yazarken yaptığım araştırmamda Leyla ile Mecnun dizisinin senaristi Burak Aksak ile de Ramazan Güzeldir diye de bir dizileri olmuş ben kaçırmışım onu. (Bir ara ona da göz atmak lazım…)
Kitabımıza dönecek olursak;
Yazarımızın cümlesi ile “Bu kitapta bahsi geçen isimler, mekanlar ve olaylar büyük oranda gerçektir. Alınganlık yapıp dava açmaya kalkacak tüm kurum ve kuruluşlar özel, tüzel kişilikler ise kurmacadır.”
Üstteki cümle aslında kitabın nasıl bir tarzda ilerleyeceğini anlatıyor bizlere. Zaten yazarı tanıyanların da daha ne olabilir ki tabi ki komedi olacak dediğini duyar gibiyim.
Aynen öyle kitap komedi kategorisini sonuna kadar hak ediyor. Selçuk, Mete ve Serkan’dan oluşan arkadaş grubunun(Rakipleri/hayran duyduklar İsmet’in de adından bahsetmeden olmaz.) başından geçen komik/akomik(böyle kelime yoksa ben uydurdum patenti bana ait 😀 – ‘patent’ ne la, ‘telif’ olacak o :D) olayları anlatıyor. Kitapta anlatılanlar sizleri yer yer gülümsetip yer yer de kahkahaya boğuyor.
Özellikle Selçuğun annesinden yediği bir dayak olayının anlatıldığı kısım var ki (Sayfa 144) gerçekten gülmekten öldüm.
Kısacası kitabı ben çok beğendim. Azıcık gülmek, neşelenmek istiyorsanız ve eğlenceli bir kitap arıyorsanız aradığınız tam olarak bu kitap olsa gerek. Okumanızı öneriyorum.
Zaten topu topu 222 sayfacık.
Unutmadan yazarın Liseden arkadaşlar ve Sektörden arkadaşlar(sanırım ismi böyle bir şey ) diye de sonraki kitapları mevcut.
Lan Yunus seni de unutmadım ne kinci çıktın gerçekten sen yahu!

Keyifli okumalar…
— Habuniaa —

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.