RESSAMIN ÇIRAĞI – CHARLOTTE BETTS (Kitap Yorum)

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

 

 

Ressamın Çırağı photo by habuniaa

RESSAMIN ÇIRAĞI – CHARLOTTE BETTS

Daha önceden bahsetmişimdir kitap alırken kitapların kapakları çok ilgimi çeker ve seçimimde etkili olur bu kitapta hem kapağı hem de ismi ile ilgimi çekmiş ve bir farklılık bekleyerek satın almıştım.
Kitabın konusundan bahsedeyim biraz: Kitabımızın kahramanı bir genç kız. Londra’nın pek rağbet görmeyen bir yerinde akli dengesinde sorun bulunan kitabın tabiri ile ruhlarını iyileştirmek için sığındıkları Merryfields’te ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Buranın idaresi kızın ailesindedir. Misafirlerden biri Resim yapma konusunda uzman bir ressamdır ve kahramanımızın yeteneklerini daha da geliştirmesi için onu yanına alır ve birlikte resimler yaparlar. Fakat günün birinde yaşanan olaylar silsilesinde kahramanımız beth in hayatı da değişecektir diyerek konuya spoiler olmaması açısından daha fazla girmek istemiyorum. Konunun içinde biraz ülke yönetimi, katoliklik, baskı, aşk-romatizm, üçkağıt, şakşakçılık gibi konular da mevcuttur.
Kitaba iyi kötü demek istemiyorum ama alırken beklentim daha farklı idi açıkçası. Akıcı bir dili olduğu kesin ve festival of Romans da da en iyi roman ödülü de almış bunu da belirteyim. Ama diyeceklerimin hepsi bu kadar. yorum yarım kalmış gibi gözüküyor ama kitaptaki beklentim de farklı olduğundan benim de beklentim yarım kaldı diyerekten bu kitap yorumumu burada bitiriyorum. Kitabın gerçek olaylardan esinlenerek uyarlandığından bahsetmeyi unutmuşum. .
Keyifli okumalar…

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.