SİMRU – KAHRAMAN TAZEOĞLU

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

SİMRU – KAHRAMAN TAZEOĞLU

Simru - photo by habuniaa

Spoiler vermeden bu güzel kitap nasıl anlatılır inanın bilmiyorum ama denemeye çalışacağım. Ama şunu başta söylemek istiyorum kesinlikle okuyun çok güzel bir kitap gerçekten de.

Bu yazarın okuduğum ilk kitabı idi bu ve dibine kadar duygusal bir kitap desek yanlış olmaz sanırım. Duygusallığa girerken de öyle öpüşme – sevişme aklınıza gelmesin hemen. Bunlar olmadan bazıkonuların ne kadar güzel işlenebileceğini göstermiş bizlere. Yakında filmi çekilirse hiç şaşırmam ve çekilmesini de isterim açıkçası.
Kitabımız başlangıçta kitaba ismini veren Simru karakterinin hikayesi ile başlıyor, çok ilgi çekici, çok dramatik bir hikayesi var gerçekten de.
Ama kitapta Alinin bir çocukluk hikayesi var ki duygulanmamanız imkansız. Orayı okurken yediklerinize, sokakta veya haberlerde gördüğünüz açlık yaşayan insanlara bir başka gözle bakmamanız olasılıksız. Belki de o hikayeyi okuduktan sonra o an evden çıkıp evinizde ne varsa fakir bulayım da dağıtayım diyeceksiniz… Gerisi kitapda 😀
Selpakları yanınızdan eksik etmeyin 😛

Burası spoiler olmaz o yüzden söyleyeceğim. Kitabın belli bir sayfasından sonra bambaşka bir hikaye başlıyor. keşke bundan haberim olsaydı ilk hikayeyi ona göre kafamda bitiyor olarak canlandırırdım. Daha nasılsa çok sayfa var diye rahat rahat okurken bittiğini anlayamadım daha doğrusu keyfine varamadım.

İkinci Hikaye mi en az ilki kadar çok iyi ve yanlış hatırlamıyorsam gerçek bir hikaye.o bile tek başına kitap olurdu.
Bunlar dışında kitapta altını çizeceğiniz o kadar cümle var ki, onlardan sadece birini sizlerle paylaşmak isterim kitabı okumak için sizleri daha çok cezbetmesi amacıyla:
“Bitmek ne kadar özel bir kelime, öyle değil mi? iki zıt anlam taşıyor. Hem son bulmak hem de başlamak için kullanılıyor. Çiçek de biter, Ömür de biter. Biri doğumdur, diğeri ölümdür.”

— Habuniaa —

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.