SONSUZLUĞUN SINIRINDA – Melissa E. Hurst

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Sonsuzluğun Sınırında by Habuniaa

Sonsuzluğun Sınırında – Melissa E. Hurst

Bilim Kurgu tadında bir kitaptır kendileri..
Film tadında bir kitap olduğunu da baştan söyleyeyim. Filmi yoksa eğer çekilse izlenilir diyerek başlamak istiyorum yorumuma…

Zamanda yolculuk kavramı yıllardan beri dillerde olan bir konudur. Bu kitapta da bu konu işlenmekte. Fakat durum şundan ibaret zamanda yolculuk artık belli kurallar çerçevesinde düzenli periyotlarla geçmiş olaylara tanıklık etmek bunlarla görsel eğitim ve oyunlar için bilgiler toplamak amacıyla zamanda yolculuk eğitimleri yapılmaktadır. Zamanda yolculuğun dışında mekanda yolculuk yapabilme yeteneğine sahip kişiler de bulunmakta. 2146 yılları ile 2013 yılları arasında hikayemiz ilerlemekte.
Roman kahramanlarından Bridger 2146 yılında ve akademi için yapılan bir zaman yolculuğu sırasında ölmüş olan babasına rastlıyor ve babasının ona geçmiş zamanla ilgili verdiği görev sonrasında bütün hayatı değişeveriyor.
Bridger’ın hem zamanın akışını değiştirmeden hem de bazı riskleri göze alarak yapacağı görev için bir karar vermesi gerekiyor.

Diğer roman karakteri Alora ise teyzesi ile yaşamakta olan ve zamanla yaşadığı gariplikler, belli belirsiz bayılma durumları sebebiyle zor anlar yaşayıp sorununun ne olduğunu anlamaya çalışıyor.

Bridger’ın babası ölmüş mü ölmüşse nasıl ölmüş
Alora’nın sorunlarının sebebi ne
Bridger’ın zamanda yapacağı zıplamalar sonrası gerçekleşen olaylar, ortaya çıkacak bilgiler..

Hepsinin cevabı film tadında okunacak bilim kurgu tarzındaki bu kitapta mevcut.
Sizleri bilim kurgu sevin yada sevmeyin ama özellikle bilim kurgu sevenleri bu kitabı okumasını öneriyorum…
Keyifli okumalar…

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.